Termowizja

COVID-19: Informuję, że realizuję usługi związane z badaniem kamerą termowizyjną z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, pomiar odbywa się wg wytycznych Sanepidu (maska, rękawiczki itp.).

 

Dojazd nie jest problemem, docieram wszędzie gdzie jest potrzeba!

 

Badanie kamerą termowizyjna ma wiele zastosowań, ja skupiam uwagę na zastosowaniu jej w budownictwie.

 

Każdy z budynków emituje ciepło, które bezpowrotnie ulatuje w atmosferę. Energię tę można zobaczyć urządzeniami rejestrującymi promieniowanie podczerwone – kamerami termowizyjnymi. Ciepło to nie musi i nie powinno być w dużej skali i na zawsze tracone. Powodem, dlaczego tak się dzieje, są różnego rodzaju wady i niedoskonałości konstrukcji i instalacji budynków. Najlepszym, najtańszym i najmniej kłopotliwym rozwiązaniem jest badanie kamerą termowizyjną. Jest to badanie bezdotykowe, całkowicie ekologiczne, precyzyjne i łatwo dające się zweryfikować. W związku z powyższym eliminacja wadliwie wykonanych elementów w obiektach poprzez zastosowanie badań kamera termowizyjną wpływa na zmniejszenie i optymalizację zużycia paliw do ogrzewania a tym samym ich wpływ na środowisko. Urządzenia te pozwalają wykonywać szybkie i dokładne analizy kondycji termicznej dowolnych elementów. Pomiary kamerami termowizyjnymi są także sposobem na łatwe wykrywanie wszelkiego rodzaju usterek bez korzystania z innych specjalistycznych narzędzi. Kamerą termowizyjna którą posiadam można również sprawdzić działanie paneli fotowoltaicznych a także solarów. 

 

Dzięki badaniom termowizyjnym:

 

- szybko ustalisz miejsca ucieczki ciepła w swoim budynku,

- sprawdzisz szczelność okien, drzwi i bram,  

- dowiesz się w którym miejscu występują mostki cieplne,  

- dokonasz sprawdzenia instalacji elektrycznej pod kątem przegrzewania,

- zobaczysz którędy przebiegają instalacje ciepłej wody i centralnego ogrzewania,

- a dzięki jednoczesnemu badaniu wilgotności powietrza i materiałów budowlanych dowiesz się w których miejscach mogą pojawiać się problemy z kondensacją pary wodnej (wykraplanie się wody),
 

Czy wiesz że:

 

Można kamerą termowizyjną sprawdzić efektywność paneli fotowoltaicznych?

CIEKAWOSTKA

DORADCA BUDOWY

MAŁGORZATA SZCZĘSNA

503-603-977

Dane kontaktowe:

doradcabudowy@gmail.com